Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® XF1 2504/PSX24W LED Fog Light Bulbs 3000K Yellow 20W 6000LM IP67 2PCS
SKU: 5263LFG097NCA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | Sealight |
|---|---|
| Light Source Type | LED |
| Color Temperature | 3000K |
| Application | Fog Light Bulbs/DRL |
| Color | Yellow |
| Lifespan | 50000 Hours |
| Item Model Numer | 2504/PSX24W |
| Lumens | 6000LM |
| Chips Quantity/Pair | 12 PCS 1919 CSP Chips |
| Package Included | 2×LED Fog Light Bulbs, 1×User Manual |
| Waterproof Grade | IP67 Water and Dust Proof |
| Wattage | 20W/Pair |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
Highlights
- 13,000LM See Better in Snowy&Rainy Day : 3000K Amber yellow CSP chips, perform strong penetration in snow and rain, XF1 Series 2504 PSX24W fog light bulbs enhance illumination to 600% in dark or low-visibility areas.Helping you enjoy reliable illumination on the road for a long period of time
- 70% Energy Saving: Equipped with excellent energy efficiency, XF1 Series PSX24W allows for precise control of light output, resulting in less wasted light and more efficient use of energy.You will farewell to frequently replacing the fog light bulbs of your cars/trucks. Clearance light marker light for truck
- 50000HRS Lifespan: Durable 6063 aviation aluminum construction body with hollow base design, these brilliant cooling structures allowing PSX24W 2504 fog light operate at optimal temperatures.The hollow base design provides optimal thermal management, ensuring reliable and long-lasting performance
- IP67 Waterproof:XF1 PSX24W 2504 LED fog light bulbs possess exceptional waterproof capabilities. Sealed rubber ring help your lighting system won't be affected by water ingress. This ensures your fog light lighting system can operate normally even in wet and rainy conditions,maintaining their brightness and clarity
- 5 Mins Install:With simple plug-and-play design, XF1 2504 led fog lights can be easily installed by anyone. By simply twisting the base, you can removed the stock bulbs, and XF1 2504 led fog light bulbs can be installed without much effort
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® XF1 2504/PSX24W LED Fog Light Bulbs 3000K Yellow 20W 6000LM IP67 2PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
SEALIGHT® XF1 2504/PSX24W LED Fog Light Bulbs 3000K Yellow 20W 6000LM IP67 2PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.






