Get the exact fit for your vehicle
Year *
Roll over image to zoom in
SEALIGHT® S2S 5202/5201 LED Fog Light Bulbs 6500K White 30W 12000LM IP68 2PCS
SKU: 3292LHB5662CA
Write A Review
Secure Checkout. Industry-Standard Encryption
Product Specifications
| Brand | SEALIGHT |
|---|---|
| Light Source Type | LED |
| Color Temperature | 6500K |
| Application | Fog Light Bulbs |
| Color | White |
| Lifespan | 50000 Hours |
| Item Model Numer | 5202/5201/PS19W/PS24W |
| Lumens | 12000LM |
| Chips Quantity/Pair | 24PCS 7035 CSP Chips |
| Package Included | 2*LED Fog Light Bulbs, 1*User Manual |
| Waterproof Grade | IP68 Waterproof and Dustproof |
| Wattage | 30W/Pair |
-
Free Shipping from Canada
-
No Duties, No extra Fees
-
Delivered in 2-5 Business Days
-
90-Day Easy & Hassle Free Returns
Highlights
- Safer Driving Experience: SEALIGHT 5202 led fog light bulbs produces a clean, focused that improves visibility in fog, rain, and low-light conditions. Designed to reduce dark spots and distraction, helping drivers stay confident and comfortable on the road
- Ultra-Long Lifespan 5202 LED Bulb: Engineered with high-quality LED chips and an advanced heat-dissipation system, this 5202 fog light bulb offers over 50,000 hours of reliable performance, reducing the need for frequent replacements
- True 1:1 Size 5202/5201/PS24W led Fog Light Bulbs: Designed in a true 1:1 orignal size, this 5202 fog lights led bulb fits directly into factory housings. Compatible with PS24W PS19W LED fog lights applications. Plug and play design allows installation in about 3 minutes with no modification required
- IP68 Waterproof 5202 Fog Lights: The fully sealed IP68 waterproof structure protects these LED fog lights from rain, snow, dust, and moisture. Reliable lighting performance in all weather conditions, including heavy rain and car washes
- Error-free for 99% of Vehicles: These 5201 LED fog light bulbs are compatible with most vehicles using PS24W PS19W 5202 5201 fog lights sockets. Suitable for cars, SUVs, and trucks. Always check your vehicle owner’s manual or fitment guide before purchase
This Part Fits These Vehicles
Product Description
Reviews
SEALIGHT® S2S 5202/5201 LED Fog Light Bulbs 6500K White 30W 12000LM IP68 2PCS
Below are the real customer reviews from all online marketplaces. Only authorized customers can leave a review on our website. We would love to know what you like or dislike about the product. Share your opinion on product quality, appearance, installation, and other characteristic.
YOU MIGHT ALSO NEED
SEALIGHT® S2S 5202/5201 LED Fog Light Bulbs 6500K White 30W 12000LM IP68 2PCS
Image 1 of
Enter your email address below to be notified when items are back in stock.





